تبلیغات
جشواره ی موشک های آبی در شهرستان فردوس - آموزش ساخت موشک آبی و قوانین شرکت در مسابقه
جشواره ی موشک های آبی در شهرستان فردوس
ما می توانیم....

آرشیو

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

آموزش ساخت موشک آبی و قوانین شرکت در مسابقه

آموزش ساخت موشک آبی

موشك آبی:

 

شامل محفظه ای است كه گاز را تا فشار زیادی نگه داری میكند و ناگهان به بیرون منتقل می كند.وزن و نیروی رانش در این موشك در طول پرواز تغییر می كند.(بالن یك مثال ساده از موشك)

 

قوانین نیوتن و پرتاب موشك :

 

1- قوانین اول نیوتن: موشك بروی پایه قرار می گیردتا زمانی كه نیروی نا متوازن به آن وارد شود.

 

2- قانون دوم نیوتن: مقدار شتاب و انرژی موشك به میزان هوایی كه به داخل موشك پمپ شده بستگی دارد.

 

3- قانون سوم نیوتن: با اضافه كردن آب به موشك نیرو افزایش می یابد.علاوه بر این آب باعث افزایش جرمی است كه موشك هنگام پرتاب دارد و همچنین افزایش فشاری كه به بیرون می كند.سرانجام واكنش هوا باعث به وجود آمدن نیرویی در خلاف جهت می شود كه موشك را به سمت جلو می راند.

وسایل مورد نیاز:

 

دو بطری پلاستیكی 2 لیتری

روزنامه(به عنوان متعادل كننده)

فوم(بال ها)

فنت دوچرخه(قسمت سر)

كاغذ(مخروط)

نوار چسب

قیچی

اجزای موشك:

الف)بدنه اصلی

قسمت انتهایی دو بطری دو لیتری را ببرید.

ب)متعادل كننده:

روزنامه را به صورت كروی مچاله كرده و آن را در قسمت سر بطری دو لیتری قرار دهید.(می توان به جای روزنامه از موا دیگری مانند شن،فوم و ... برای افزایش جرم استفاده كرد)انتهای یك بطری را بر سر بطری دیگری بگذارید تا كاملا روزنامه ها را فشرده كند.از یك یا چند تكه چسب برای محكم كردن ته بطری به بدنه بطری دیگر استفاده كنید.نیمه پایینی بطری دوم را در داخل انتهای بطری اول فرو كنید تا كاملا صاف شود و برای كمك كردن محل اتصال دو بطری از چسب استفاده نمایید.

 

ج)مخروط دماغه:

كاغذ را به شكل یك مخروط در آورده و از چسب برای محكم ماندن آن استفاده كرده و مخروط دماغه را به قسمت انتهایی بطری بطری (سر موشك)با چسب وصل كنید

د)بال ها

یك طرح بال انتخاب نموده و بعد از كشیدن طرح اولیه بال ها بروی فوم استفاده كنید.بال ها را ببرید.از چسب برای چسباندن بال ها به بدنه موشك استفاده كنید.

ه)فنت و دهانه:

 در بطری نوشابه را سوراخ كنید و فنت را از ان رد كنید و با واشر آن را محكم كنید تا هوا

ندهد.

در نهایت طول موشك،طول بال ها و ... را اندازه گیری كنید.

پایه یا سكوی پرتاب(لانچر):

 

پایه در مرحله اول یك وسیله برای هدایت موشك در مسیر مستقیم است.پایه می تواند به صورتی ساخته شودكه باعث شود پرتاب ناگهانی انجام شود كه این عمل نیروی پیش رانش را بیشتر خواهد كرد. هرگونه ناپایداری در طی پرواز باعث تغییر جهت آن و بدون بازگشت به مسیر اولیه می شود.این موضوع هم در پایه های ساكن و هم پایه های دستی مورد اهمیت است.

عوامل موثر در برد:

1- قطر دهانه بطری:به ازای نیم لیتر، 5 میلی متر است

2- طول موشك:هرچه طول بیشتر شود،پایداری افزایش مییابد

3- وزن موشك : وزن موشك به ازای هر لیتر می تواند 150 گرم باشد.

4-چگونگی سطح خارجی بطری:هرچه سر مخروط تیز تر باشد راحت تر هوا را می شكافد.و هرچه بلند تر باشد باعث بلند تر شدن موشك و در نتیجه پایداری آن می شود.

5-طول و شكل باله ها: طول باله ها نباید از یك چهارم طول كل موشك بیشتر باشد. بهترین شكل باله ها تركیبی از ذوزنقه و نیم دایره می باشد.

6-مقدار آب داخل بطری: یك سوم تا یك دوم حجم كل بطری باشد.

7-میزان فشار داخل بطری:هرچه فشار بیشتر باشد،برد بیشتری دارد.

8-مدل سكو: هرچه اصطكاك سكو با موشك كم تر باشد و سكو استحكام بیشتری داشته باشد بهتر است.

 

 

بهینه سازی طرح موشك:


در این بخش با تعدادی از فاكتورهایی كه لازم است در بهینه سازی طرح موشك لحاظ شود آشنا خواهید شد.

ملاحظات طراحی
اندازه(حجم )
اولین ملاحظهای كه باید در ساخت موشك در نظر گرفت اندازه آن میباشد. اگر به بازار مراجعه كنید انواع گوناگونی از بطریهای نوشیدنی گازدار را خواهید یافت كه میتوان بطریهای 5/0 لیتری، 1 لیتری، 2 لیتری و یا 3 لیتری را نام برد. اگر قصد ساخت موشك با حجم بیش از 3 لیتر دارید، میتوانید با اتصال چند بطری به هم این كار را انجام دهید. در ادامه به چندین نكته در مورد این نوع موشك ها اشاره خواهیم كرد.

حجم موشك:

 ماكزیمم مقدار انرژی كه میتواند در گاز فشرده شده ذخیره شود را مشخص میكند. انرژی با فشار و حجم متناسب است. محدودیتهایی برای فشاری كه موشك میتواند تحمل كند وجود دارد (5 اتمسفر یا psi75 ، به نظر مناسب می رسد)
برای افزایش مقدار كل انرژی لازم است كه از یك موشك بزرگتر استفاده كنیم.
وزن:

هر چه موشك شما سبكتر باشد، بهتر میتواند پرواز كند. علاوه بر بهبود نسبت استحكام به وزن بطری، بایستی از اضافه كردن وزن اضافی برای بهبود آئرودینامیك موشك پرهیز كنید. همچنین بسیار مهم است كه وزن اضافه شده را در مكان مناسبی اضافه كنید كه موشك شما از نظر آئرودینامیكی پایدار باشد. توزیع وزن در امتداد طول موشك یكی از فاكتورهایی است كه مشخص میكند كه آیا آن مثل یك موشك یا اینكه مثل یك بطری پرواز میكند. به نظر شما چه تفاوتی میكند؟

یك موشك آئرودینامیكی پایدار با نوك پرواز میكند و دارای یك مسیر پرواز هموار و زیبا میباشد.

یك موشك آئرودینامیك ناپایدار، ممكن است در ابتدا با نوك پرواز كند اما پروازش سریعاً ناپایدار می شود و در هوا میغلتد و به سادگی بر روی زمین میافتد.


برای اینكه موشك شما مثل یك موشك پرواز كند نه مثل یك بطری، مركز جرم باید در نیمه جلوی موشك باشد. اگر چه به طراحی پرهها در داشتن یك پرواز پایدار آئرودینامیكی بسیار بستگی دارد. بنابراین یكی از مهمترین ویژگیهای موشك شما، قرارگیری مركز جرم یا مركز گرانش میباشد.

ارزیابی موقعیت مركز جرم:
برای پیدا كردن نقطه مورد نظر كافی است كه یك نخ به دور موشك تابانده و آنرا جلو و عقب كنیم تا اینكه به نقطه تعادل برسیم و هر چقدر به نیمه جلو موشك نزدیك تر باشد به احتمال زیاد یك پرواز پایدار خواهد داشت

پره ها:
پرهها بر روی موشك شرایط پرواز آئرودینامیكی پایدار را ممكن میسازند. برای درك نقش پرهها لازم است نیروهای بر روی موشك را در هنگام پرواز (زمانی كه اندكی ناهمراستا میگردد) را در نظر بگیریم.

اگر این نیروها در جهت افزایش زاویه ناهمراستایی باشند، موشك به خوبی نمیتواند پرواز كند و اگر در جهت كاهش زاویه ناهمراستایی باشند، موشك شما مانند یك « موشك » پرواز خواهد كرد.

پایداری آئرودینامیكی:
برای درك این موضوع نیاز است كه نیروهایی كه بر روی موشك عمل می کنند (چه در هنگامی كه به طور صحیح پرواز میكند و چه در زمانی كه نامتعادل پرواز میكند) را در نظر بگیریم. در اینجا دو موشك را در نظر میگیریم كه شكل مشابه و پرههای مشابهی دارند اما توزیع وزن متفاوت در آنها باعث میشود مركز جرمهای متفاوتی داشته باشند. به طور كلی دو موشك یكی با مركز جرم در نیمه جلو و یكی در نیمه عقب را در نظر میگیریم.
نیروی درگ اصلی بر روی كل سطحی كه در معرض هوا قرار گرفته است عمل كند. برای یك موشك معمولی كه به طور صحیح میزان شده است، تنها بر روی نوك موشك عمل میكنند چونكه پرهها نازك و دارای سطح مقطع عرضی خیلی كوچكی هستند. اكنون حالتی را در نظر بگیرید كه موشك اندكی ناهمراستا شده است. در این زمان بیشتر موشك در معرض نیروهای درگ قرارمیگیرد و این نیروها به طور قابل توجهی افزایش پیدا می کنند.

نیروها به شكل زیر عمل میكنند:
·
در نوك موشك
·
در امتداد كنارهی موشك
·
بر روی پرهها
محاسبه دقیق نیروها در هر بخش از موشك بسیار مشكل است اما نكاتی وجود دارد كه با شناسایی آنها به نتایج مهمی خواهیم رسید.در موشك نقطهای به نام مركز فشار وجود دارد كه در دو شكل مشخص شده است. از آنجایی كه شكل هر دو موشك شبیه هم هست مكان قرارگیری نقطه فشار در دو شكل یكسانی است. اما چون مركز جرم متفاوت دارند اثر نیروهای درگ مشابه بر روی هر موشك كاملاً متفاوت است.

ارزیابی موقعیت مركز فشار:

تخمین دقیق موقعیت مركز فشار اندكی مشكل میباشد اما یك تكنیك ساده وجود دارد كه شما میتوانید برای تخمین موقعیت مركز فشار از آن استفاده نمایید. برای این كار نیاز است كه شما ابتدا یك نیمرخی از موشك خود را بر روی مقوای نازك یا كاغذ A4 رسم نمایید و سپس آن را از روی كاغذ بریده و جدا كنید. تا حدودی مركز جرم تصویر نیمرخی كه درست كردهاید یك تخمین خوبی برای مركز فشار میباشد. همانطور كه قبلاً هم گفته شد اگر مركز جرم موشك در نیمه جلو و مركز فشار در پشت آن باشد، موشک از نظر آئرودینامیكی میتواند پایدار باشد و یك پرواز خوب داشته باشد.


درگ:
از آنجایی كه آب، با سرعت نازل موشك را ترك میكند ، عکس العمل مومنتوم هوا آن را به طرف جلو می راند. اما به تدریج این شتاب كاهش پیدا میكند چون كه موشك نیاز دارد كه هوا را از سر راه خود پس بزند. نیرویی كه نیاز است هوا را از سر راه خود پس بزند درگ آئرودینامیكی نام دارد و بدون امكانات ویژه تا حدودی اندازهگیری آن مشكل میباشد.
برای یك موشك در حال حركت با سرعت چند متر بر ثانیه باید به نیروی درگ هم توجه شود و در سرعتهای بالا درگ کاملا بر حركت پرتابه مسلط میشود. برای موشك مورد نظر، نیروی درگ در سرعت حدود 10 متر بر ثانیه قابل ملاحظه میباشد. لذا لازم است که یک طراحی بهینه با کمترین مقدار نیروی درگ را اجرا کنیم. همان موشك ابتدایی ( دماغه نوكدار، بدنه طویل، پرهها) را در نظر بگیرید. با استفاده از نكات زیر میتوان نیروی درگ را به حداقل رساند.
نوك (دماغه) :
·
نوك موشك باید مخروطی باشد اما لازم نیست كه بیش از اندازه نوكدار شود.
لازم است كه سنگینی در نوك موشك ایجاد شود. میتوانید از چسباندن نوار در اطراف توپ تنیس استفاده كنید و یا اینكه از طرح های دیگری مانند چسباندن خمیر بازی بر روی مقوا استفاده كنید.
بدنه :
·
تا حد امكان سطحی صاف داشته باشد.
·
برای حجم موشك گفته شده، موشك نازك و طویل از موشك تخت و كوتاه نیروی درگ كمتری دارد.
پره ها:
·
پرهها باید نازك و سبك وزن باشند.
·
به طور متقارن در اطراف موشك چیده شده باشند كه اغلب از 3 یا 4 پره میتوان استفاده نمود.
·
تا آنجایی كا امكان دارد در انتهای عقب موشك قرار بگیرند.

فرینگ (Fairing):
یك پوشش آئرودینامیكی (بر روی بدنه هواپیما، ماشین یا وسیله دیگر) كه درگ را كاهش میدهد. فرینگها به دو روش كاملاً متفاوت استفاده میشوند. روش اول هنگامی استفاده میشود كه دو

بطری را به هم متصل كردهایم؛ قسمت میانی یك بطری دیگر بریده میشود و اطراف اتصال آنها را پوشش می دهد. روش دوم كل بطری یا قسمتهایی از بطری بر روی موشك آبی اضافه میشود تا یك موشك بلندتر را ایجاد كرد. این روش مناسبی برای جلو بردن مركز جرم موشك در امتداد موشك برای تقویت پایداری آن میباشد
نازل:
نازل، مبدلی است كه انرژی هوای منبسط شده را به مومنتوم خطی آب موجود در پشت موشك تبدیل میكند. بازدهی نازل نسبت به انرژی كه در طی فرایند اتلاف میشود اندازه گیری میگردد. اتلافات در اثر اصطكاك، ویسكوزیته و شتاب خارج از محور آب ناشی میشود. شما نسبتاً قادر به كنترل دو خاصیت اول نیستید اما طراحی شما برمورد سوم میتواند تأثیر بگذارد.

دو بطری كه در سمت چپ و راست نشان داده شده است را در نظر بگیرید. شكل سمت چپ یك بطری نوشیدنی گازدار استاندارد را نشان میدهد و عملكرد نازل قابل قبولی خواهد داشت، اگر چه فرم بطری نشان داده شده در سمت راست ،عملكردی از نازل تقویت شده را پیشنهاد میكند و مسلما نتایج بهتری حاصل خواهد کرد. شانههای شیب دار آرام آن، آب را در جهت مستقیم هدایت میكند و انرژی كمی در جلو بردن آب از اطراف به سمت نازل هدر میرود.

از دیگر پارامترهای موثر برای توصیف نازل میتوان به امپدانس (مقاومت ظاهری) جریان اشاره كرد كه عمدتاً توسط سطح مقطع عرضی مشخص میشود. مساحت بزرگتر، یعنی امپدانس كمتر و آب سریعتر خارج میشود. مساحت كوچكتر، یعنی امپدانس بزرگتر و آب آهستهتر خارج میشود. در مواردی محدود از امپدانس بسیار بالا، آب از بطری به بیرون چكه میكند و هرگز زمین را ترك نمیكند.
موشكهای چندگانه( چند بطری )
اتصال دو یا چند بطری با ایجاد یك اتصال محكم فشاری در اصل ساده است اما در عمل كار مشكلی است. تكنیك اصلی، پیدا كردن یك سازه ( نوعاً یك اتصال لولهای یا شیر) است كه به طور مكانیكی بطریها را به یكدیگر متصل میكند. سپس باید سازه را درزگیری نمود. اكنون به دو تكنیك مشابه اشاره میكنیم :

در تكنیك اول ابتدا یك حفره در مركز انتهای بطری ایجاد می كنیم. حفره ایجاد شده باید حدوداً به قطر 5/12 میلی متر باشد ( به قطر نیم اینچ اندازه بسیار خوبی است). به طور كلی یك مته چوبی بسیار نتیجه بهتری از یك مته قولادی با سرعت بسیار بالا خواهد داشت. اكنون شیر

لاستیك ماشین را در انتهای بطری جا میزنیم. قبل از جا زدن شیر به بطری، نیاز است كه قسمتهای داخلی شیر بوسیله دمباریك یا چیز مشابهی برداشته شود؛ كه یك حفره مستقیم از میان مركز شیر تقریباً با قطر 3 میلیمتر را نتیجه میدهد. حال باید یك بطری دیگر به شیر وصل كنیم. در ادامه از یك پوشش فلزی برای درزبندی بطری و ایجاد حفرهای كه اجازه دهد انتهای شیر تایر برآمدگی خود راداشته باشد استفاده میكنیم (مطابق شكل). اكنون با یك فشار محكم اتصالات را محكم میكنیم. برای این كار ابتدا یك واشر لاستیكی بر روی انتهای شیر قرار میدهیم و آنرا توسط یك مهره در جای خود محكم میفشاریم. سپس تمام اتصالات را با درزگیر
سیلیكونی درزگیری کرده و بعد از آن 24 ساعت وقت نیاز است كه مونتاژ آماده شود.
گام آخر اضافه كردن فرینگ برای كاهش درگ است. یك روش هوشمندانه برای انجام آن بریدن قسمت مركزی یک بطری دیگر و چسباندن آن بر محل اتصال بطریهای تركیب شده است.
بخش چهارم:
جزئیات بیشتر در مورد موشك آبی
این بخش اختصاص به اطلاعاتی در مورد محاسبات ریاضی و فیزیكی موشك آبی دارد.

محاسبات: نكات لازم در مورد خارج كردن آب
گاز فشرده شده در بالای آب در داخل موشك، منبع انرژی برای موشك هست. به طور كلی باید بدانیم كه چگونه انرژی داخلی گاز به انرژی جنبشی موشك تبدیل میشود.
هنگامی كه فشار P از حجم به منبسط میشود می توان كار را از رابطه بدست آورد. در این رابطه كار انجام شده باعث میشود كه آب از میان گردن تنگ موشك آبی خارج شود. كار انجام شده مومنتوم و انرژی جنبشی آب را افزایش میدهد و انرژی ذخیره شده در گاز را كاهش میدهد. انرژی موشك در واكنش به افزایش مومنتوم آب کمک می کند. برای اینكه بفهمیم هوا چه مقدار كار برای خروج آب انجام می دهد، نیاز است كه تكرار این فرایند را به طور مكرر در نظر بگیریم و مقادیر كم PdV از هر انبساط فزاینده را اضافه كنیم.

 

شرایط شرکت در مسابقه و قوانین داوری :

 

1-     تعداد نفرات هرگروه 2نفر می باشند .

2-    شرکت کنندگان مجاز به استفاده از هیچ نوع ماده ی شیمیایی بجز آب  نمی باشند ..

3-    ملاک انتخاب گروه برتر  برد بیشتر در  زمان کمتر  خواهد بود

4-    به سه گروه برتر جوایزی نفیس  و همچنین به کلیه شرکت کنندگان به رسم یادبود  جوایزی اهدا خواهد شد .

 

https://gynaecologischekankervragen.nl/atlant-gel/
یکشنبه 6 مرداد 1398 03:05 ق.ظ
The instigators approximate that 5 percentage connected with
work-in produce a good found penis longer than 16 cm.
Featuring in an alternative 5 percent involving indictments, the upright penis
could well be shorter than about 10 cm.
The subsequent one could be the evil male organ growth capsule.
Those are classified as the product of which tend not to convey something regarding penile swelling other than do
not commit the clients any hurt whichever. An individual don’t
pick up any affirmative or perhaps unconstructive upshots on or after use up them.
You purchase them with hope for obtaining the dimensions associated with your own thinks,
care for containing them, the other daylight hours fulfilling with
the aim of you’re acquiring dodged.
The corpus cavernosum encompasses the amount spongiosum, makes longer beginning simply just following
the glans to the pelvis which is segregated into a couple step that
will stick towards the absolutely also dump ischial tuberosity
(the bone fragments what is the best men be situated).

The following individual could be the poor manhood bulge tablets.

Those include the capsules in which tend not to send anything with regards to penile extension but do not break the addicts any
impairment also. People don’t get a hold any certain before no consequences since taking in them.
You buy them within hope for obtaining the bulk involving the
visions, carry on assuming them, and one time fulfilling to you’re
becoming scammed.
web page
دوشنبه 27 خرداد 1398 08:31 ب.ظ
Excellent pieces. Keep writing such kind of info on your site.
Im really impressed by your blog.
Hello there, You have performed a great job.
I will definitely digg it and in my opinion recommend to my friends.
I am confident they will be benefited from this website.
web page site
Gplus
یکشنبه 17 تیر 1397 08:01 ق.ظ
Ahaa,its goߋⅾ conversation аbout tһis paragraph at tһis place at this web site, Ι have reasd aⅼl tһat,
so at this tіme me also commenting heгe.
Stone Janah
پنجشنبه 31 خرداد 1397 03:47 ق.ظ
Greate article. Ꮶeep writing suсһ kind oof
information on your pɑge. Ιm really impressed by yoսr site.


Hey tһere, You've performed a fantastic job. Ӏ'll cеrtainly digg it
and in my opinion recommeend to my friends. Ӏ аm confident thedy will be benefited from
thiѕ website.
opkoper auto
سه شنبه 29 خرداد 1397 11:31 ق.ظ
I must thank you for the efforts you've put in penning this site.
I am hoping to see the same high-grade blog posts from you later on as well.
In truth, your creative writing abilities has encouraged
me to get my own blog now ;)
Abeer Mahmoud
یکشنبه 26 فروردین 1397 12:19 ب.ظ
Thiѕ is vеry attention-grabbing, Υou are an overly skilled blogger.
I have joined yoսr rss feed and stay uр for seeking
mߋre of your wonderful post. Аlso, I've shared your site in my social networks
roman ed review
جمعه 24 فروردین 1397 03:50 ق.ظ
This article іs in fact a fastidious օne it helps new internet viewers, who arе wishing іn favor
of blogging.
viagra super active italia
پنجشنبه 23 فروردین 1397 01:24 ب.ظ
wonderful publish, ᴠery informative. I ԝonder
why tһe opposite experts օf thіs sector Ԁo not understand
thіs. You should continue your writing. I'm confident, you haᴠe a huɡе readers' base ɑlready!
unlimited bandwidth VPS hosting special
پنجشنبه 23 فروردین 1397 06:30 ق.ظ
You should take part in a contest for one of the finest sites online.
I'm going to recommend this blog!
Cialis canada
شنبه 18 فروردین 1397 08:10 ب.ظ

Nicely put. Many thanks!
cialis generique cialis patent expiration cialis 20 mg best price tadalafilo we choice cialis uk cialis 20mg cialis daily new zealand fast cialis online cialis et insomni cialis soft tabs for sale
generic medications promo code
شنبه 11 فروردین 1397 07:24 ق.ظ
Thɑnk you for sharing ʏour info. I tгuly appreciate yoᥙr efforts and I am waiting fοr youг further ᴡrite ups
thɑnks once aցain.
mezo
سه شنبه 7 فروردین 1397 09:37 ق.ظ
Verу rapdly thіs website ᴡill Ьe famous аmong all blog visitors, ɗue tօ іt's pleasant posts
Cialis 20 mg
یکشنبه 5 فروردین 1397 02:56 ق.ظ

Useful advice. Many thanks.
discount cialis cialis sans ordonnance canadian cialis cialis dosage acquisto online cialis american pharmacy cialis cialis herbs cialis generic tadalafil buy cialis prices cialis kaufen
Cialis generic
پنجشنبه 2 فروردین 1397 10:41 ب.ظ

Appreciate it, An abundance of material.

cialis prezzo al pubblico venta de cialis canada precios cialis peru cialis generico online buy brand cialis cheap get cheap cialis tadalafil 10 mg cialis prezzo in linea basso click now cialis from canada cialis canada on line
jocuri cu mario
پنجشنبه 10 اسفند 1396 03:40 ب.ظ
سلام از کالیفرنیا! من در کار خسته شدم، بنابراین تصمیم گرفتم که شما را مرور کنم
وب سایت بر روی آیفون من در طول ناهار. من واقعا اطلاعاتی را که اینجا ارائه می دهم دوست دارم و نمی توانم صبر کنم
یک نگاه زمانی که من به خانه می روم من از اینکه وبلاگ شما را بر روی تلفن همراهم بارگیری کردم ترسیدم

من حتی از WIFI استفاده نمی کنم، فقط 3G.. به هر حال، سایت فوق العاده!
maiden legacy of the beast hack
شنبه 5 اسفند 1396 08:41 ق.ظ
من بلافاصله فید RSS خود را درک می کنم چون نمی توانم لینک اشتراک ایمیل خود یا سرویس خبرنامه الکترونیکی پیدا کنم.

آیا شما دارید؟ لطفا اجازه دهید به من اطلاع دهید
من می توانم اشتراک کنم با تشکر.
livejasmin hack tool
جمعه 4 اسفند 1396 02:10 ق.ظ
پس از خواندن این مطلب، اعتقاد داشتم این واقعا آموزنده است. من
قدردانی از پیدا کردن زمان و انرژی برای قرار دادن این محتوا با هم.
من یک بار دیگر خود را صرف مقدار قابل توجهی از زمان هر دو خواندن
و ارسال نظرات. ولی که چه، هنوز هم ارزش این را داشت!
cannabis
پنجشنبه 3 اسفند 1396 05:24 ب.ظ
من این مقاله را به طور کامل درباره مقایسه جدیدترین فن آوری های پیشین خواندم
این مقاله قابل توجه است
six guns cheats
پنجشنبه 28 دی 1396 08:15 ق.ظ
هر آخر هفته من از این وب سایت دیدن کردم، همانند من
از لذت بردن لذت ببرید، از آنجا که این در واقع این سایت ها هستند
اطلاعات خوب خنده دار نیز هست
free Nintendo Switch
شنبه 25 آذر 1396 08:43 ب.ظ
شما خیلی عالی هستید من فکر نمی کنم که من واقعا از یک چیز واحد مثل قبل خواندم.

بنابراین خیلی خوب است که فرد دیگری را با برخی اندیشه های منحصر به فرد در مورد این موضوع پیدا کنید.
جدی.. خیلی ممنون از شروع این تاپیک
این وب سایت یک چیز است که در اینترنت مورد نیاز است، کسی با برخی از اصالت!
hack cam4
سه شنبه 21 آذر 1396 05:14 ب.ظ
قدردانی از کار سختی که در وبلاگ خود قرار داده اید و اطلاعات دقیق ارائه می کنید.

خوب است که هر روز یکبار یک وبلاگ بیاورید که همان اطلاعات ناخواسته را در اختیار شما قرار نمیدهد. خواندن عالی!
من سایت خود را نشانه گذاری کرده ام و از جمله شما هستم
خوراک RSS به حساب Google من
Neva
جمعه 17 آذر 1396 02:05 ق.ظ
I think everything wrote made a bunch of sense. However, what about this?
suppose you added a little information? I am not suggesting
your content is not good, but what if you added a post title to
possibly grab people's attention? I mean جشواره ی موشک های آبی
در شهرستان فردوس - آموزش ساخت موشک آبی و قوانین شرکت
در مسابقه is a little vanilla. You could look at Yahoo's
home page and watch how they create article headlines to get viewers
to click. You might try adding a video or a pic or two to get people excited about what you've got to
say. In my opinion, it could make your posts a little livelier.
std testing price
پنجشنبه 18 آبان 1396 06:19 ب.ظ
این سایت... چطور می توانم بگویم؟ مربوط!! در نهایت من پیدا کردم
چیزی که به من کمک کرد به سلامتی!
best psychic medium
شنبه 13 آبان 1396 07:08 ب.ظ
وبلاگ عالی! آیا شما برای نوآوران مشتاق راهنمایی و راهنمایی دارید؟
امیدوارم زود بلافاصله وبلاگ خود را شروع کنم اما کمی از دست بردم.
آیا شما توصیه می کنید با یک پلت فرم رایگان مانند وردپرس شروع کنید یا برای گزینه پرداختی بروید؟ گزینه های زیادی وجود دارد که من کاملا از بین می رود..
هر گونه توصیه؟ خیلی ممنون!
ask a psychic
شنبه 13 آبان 1396 05:59 ب.ظ
سلام، همه چیز خوب پیش می رود و البته همه
به اشتراک گذاری داده است، که در واقع عالی است، نگه دارید
نوشتن
clash royale hack
دوشنبه 8 آبان 1396 07:06 ب.ظ
پست عالی من به طور مداوم این وبلاگ را چک کرده ام و من الهام گرفته ام!
اطلاعات فوق العاده مفید به ویژه بخش نهایی :) من
این اطلاعات را بسیار حفظ کنید. من به دنبال این بودم
اطلاعات خاص برای مدت زمان بسیار طولانی با تشکر و موفق باشید
std testing near me
دوشنبه 8 آبان 1396 03:47 ق.ظ
وب سایت بسیار خوب شما اینجا هستید اما من بودم
کنجکاو در مورد اگر شما از هر تخته بحث که از همان پوشش می دانستند
موضوعات مورد بحث در اینجا؟ من واقعا دوست دارم بخشی از آنلاین باشم
جامعه ای که در آن من می توانم از دیگر افراد با تجربه ای که منافع مشابهی دارند، مشاوره بگیرم.
اگر پیشنهادی دارید، حتما با من در میان بگذارید. قدردانی آن
free std testing near me
دوشنبه 8 آبان 1396 03:43 ق.ظ
این پاراگراف واقعا لذت بخش است که به افراد وب جدید کمک می کند که مایل به وبلاگ نویسی هستند.
private std screening
دوشنبه 8 آبان 1396 03:37 ق.ظ
سبک شما واقعا منحصر به فرد در مقایسه با دیگر افراد من از چیزهای خوانده شده است.
خیلی ممنون از ارسال زمانی که فرصت دارید، حدس بزنید که فقط این سایت را نشانه گذاری می کنم.
std testing centers
دوشنبه 8 آبان 1396 03:04 ق.ظ
پست بسیار توصیفی، من آن را دوست داشتم. آیا بخش 2 وجود خواهد داشت؟
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30

درباره وبلاگ

این وبلاگ به منظور اطلاع رسانی درموردجشواره ی موشک های
آبی که قرار است در اردیبهشت ماه سال90 برگزار شوداختصاص یافته است.
لازم به ذکر است که این جشواره در دبیرستان استعداد های درخشان شهید بهشتی شهرستان فردوس برگزلر
خواهد شد.
مدیر وبلاگ : سجاد مودب

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان